آزمایشگاه تحقیق و توسعه

 

IMG 0307

آزمایشگاه تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه شرکت پیشگام دامپرور سپاهان، در راستای تحقق اهداف خود مبنی بر تولید محصولات دانش بنیان بر پایه دانش روز دنیا اقدام به جراحی دو راس گاو فیستولا شده نموده است. با بهره جویی از این امکان، طراحی محصولات شرکت بر پایه تحقیقات گسترده در بدن دام انجام می شود تا محصول به دست آمده کاملا کار آمد و بر اساس نیاز های دام تولید شود. همچنین با استفاده از این امکانات، خدمت رسانی به دامداری ها را نیز در سر لوحه اهداف خود قرار داده است:

1. اندازه گیری میزان تجزیه پذیری ماده خشک، الیاف نا محلول در شوینده خنثی، پروتئین خام و نشاسته انواع مختلف اقلام خوراکی و جیره کاملا مخلوط به روش های کیسه های نایلونی متحرک (in situ )

2. اندازه گیری نشاسته مدفوع گاو های شیری

با توجه به قیمت نهاده ای دامی مانند دانه ذرت و جو، بازدهی استفاده از غلات در تغذیه دام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بررسی میزان نشاسته ورودی به مدفوع دام به عنوان پارامتری تاثیر گذار در میزان بهره وری غلات موجود در جیره می تواند مورد توجه قرار گیرد.

3. اندازه گیری میزان iNDFاقلام مختلف خوراکی و جیره کاملا مخلوط

علوفه در تغذیه نشخوارکنندگان منبع اصلی تامین الیاف (NDF ) میباشد. قابلیت هضم خوراک وابسته به عوامل بسیاری از جمله سهم بخش دارای پتانسیل تجزیه پذیری (iNDF ) و بخش غیر قابل تجزیه پذیری (pdNDF ) الیاف می باشد. لذا اطلاع از بخش بندی الیاف در انواع مختلف علوفه و جیره دام، به متخصصین تغذیه در جیره نویسی کمک می کند.

4. تعیین میزان قابلیت هضم ماده خشک، الیاف نا محلول در شوینده خنثی و نشاسته خوراک در سطح دامداری به منظور تعیین میزان قابلیت هضم ماده از مارکرiNDFبه عنوان مارکر داخلی استفاده می شود.

 

اطلاعات تماس

  • دفتر مرکزی : اصفهان ، چهاراه آپادانا ، خیابان 15 خرداد ، مقابل اداره کل بهزیستی اصفهان ، پلاک 128

  • 03136413634 و 03136413275

    کد پستی: 8166795191

  • آدرس کارخانه : جاده اصفهان شهرضا , 2 کیلومتر مانده به شهرضا ،شهرک سپهر آباد, نبش خیابان هشتم, کارخانه پیشگام 

  • 031-53300193 الی 5

شبکه های اجتماعی